Hľadať

Posledný Blog

Veronika Machyniaková: Biatlon mám v krvi

Ako vyzerá leto biatlonistky, venuješ sa príprave na ďalšiu sezónu alebo aj oddychuješ?

Oddych máme hneď po sezóne. Síce teraz bol tak trochu skrátený, pretože sme išli ešte lyžovať na posledný sneh s kamarátkou do Talianska. Bola som takto prvý krát a bolo úžasne! Lepšiu lyžovačku som ešte doteraz nezažila. A keď som sa vrátila začal „naozajstný“ oddych. Čas na aktivity, ktoré nestíham počas sezóny, tešila som sa na domov-na rodinu, kamarátov, poobedné kávičky...a najmä cez voľno, musím si stihnúť dokončiť všetky skúšky. Študujem na Ekonomickej univerzite Mateja Bela, kde mi dali individuálny študijný plán a učitelia sú zhovievaví, milí. Spokojnosť.
...ale veľmi mi chýba teplo...Už od posledných pretekov sa teším na dovolenku pretože ma kamošky prekvapili s vybratou dovolenkou do CinqueTerre. Neviem sa dočkať.

Biatlon máte v rodine, keďže sa mu závodne venoval aj tvoj otec a momentálne aj tvoja mladšia sestra. Chcela si niekedy robiť niečo iné ako biatlon alebo to bolo pre teba úplne prirodzené, že sa vydáš touto cestou?

Áno to je pravda, a keď som bola malinká, nezamýšľala som sa nad iným športom. Otec síce skončil kariéru rok po tom, ako som sa narodila, ale stále chodil na lyže, trénoval ostatné deti z dediny, takže som mala pred očami len to. A predsa, Osrblie sme mali hneď za rohom. Ale teraz? Popravde, keď sú veľké zimy počas pretekov, tréningov, často premýšľam nad iným športom... Chvíľu si aj kladiem otázky, prečo nerobím taký tenis, bola by som v teple, v sukničke. :) Naozaj som veľmi zimomravá.

Akému športu sa okrem biatlonu najradšej venuješ?

Cez letnú prípravu sa venujeme rôznym športom. Chodíme plávať, behať, na bicykel ale ten veľmi neobľubujem a tak chodím častejšie do posilky. Tú mám naozaj veľmi rada. Taktiež aj aerobik alebo tréningy na Thx. Tento rok chcem do toho zapojiť aj gymnastické tréningy. V tomto smere mám dosť rezervy a taktiež mi to pomôže pri rovnováhe, ktorú potrebujem na lyžiach či v zime alebo na kolieskových.

Čo ťa čaká najbližšie obdobie? Máš nejaké méty, ktoré chceš dosiahnuť v najbližšej sezóne?

Teraz som chvíľu za toho „normálneho“ študenta, chcem si spraviť všetky skúšky nech mám leto relatívne voľné, s prázdnou hlavou a neskôr písanie bakalárky.
Nasledujúcu sezónu by som mala pretekať medzi ženami, tak sa chcem ukázať v tom najlepšom svetle. Viem, na čom popracovať.

Ako sa rada obliekaš, pokiaľ nemusíš byť vo svojom športovom drese?

Som rada, keď sa môžem pekne obliecť, dať si lodičky, šaty a namaľovať sa. No stále sa cítim najlepšie v jeansoch a jednoduchom tričku.

Ktoré kúsky KariTraa sú tvoje najobľúbenejšie?

Najobľúbenejšie? Som blázon do tých farebným legín a čeleniek. Furt mi ich nie je dosť, striedam ich podľa nálady. Keďže je moja preteková kombinéza veľmi tenká, musím mať naozaj kvalitné a funkčné termoprádlo a tak tých mám hneď niekoľko. A v zime sa teším hlavne na teplé svetríky.

Veronike prajeme do budúcej sezóny veľa úspechov! Sledovať ju môžete na jej Instagrame.

 

 

Zanechať komentár

Súvisiace príspevky