Na našich stránkach používame k poskytovaniu služieb, personalizácii a spravovaniu obsahu súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím

Kari Traa je nórska reprezentantka v akrobatickom lyžovaní, narodila sa 28. januára 1974. Na zimných olympijských hrách sa jej podarilo získať kompletnú zbierku cenných kovov.

Športová kariéra

Na ZOH sa predstavila už v roku 1992, kde premiérovala disciplína moguls, na ktorú bola špecialistka. Nepostúpila tam do finálových jázd a obsadila 14. miesto. O štyri roky neskôr Karin štart na domácich ZOH v Lilehammeri prekazilo zranenie kolena. Jej úspešné ZOH boli až v Nagane, kde získala bronz. Z ďalších olympiád v Salt Lake City 2002 a z Turínua 2006 si priniesla zlatú resp. striebornú medailu.

Kari sa podarilo získať aj titul majsterky sveta štyrikrát v disciplíne moguls ( bubnové lyžovanie). Vicemajsterkou sveta v rovnakej disciplíne sa stala trikrát. Celkovo má na svojom konte 37 pódiových umiestnení v kolobehu Svetového pohára v akrobatických disciplínach.

Po ukončení aktívnej kariéry sa Kari Traa rozhodla svoje skúsenosti posunúť ďalej, zamerala sa na rozvoj mladých talentov. Spolu s nórskou lyžiarskou federáciou vybrali 14 mladých talentov, ktoré si zobrala Nórka pod svoje krídla.

Kto je Kari Traa

Kariéra v módnom priemysle

Popri úspešnej kariére Kari relaxovala štrikovaním a navrhovaním čiapok aj rôzneho oblečenia. Vždy s nimi potešila svoju rodinu, najbližších a seba. Pri navrhovaní oblečenia myslela hlavne na to, aby bolo pre ňu pohodlné a v ničom ju neobmedzovalo.

Značka Kari Traa

vznikla v roku 2002 v rodisku tejto úspešnej olympioničky, v nórskom mestečku Voss.
Pôvodne išlo hlavne o čiapky ,neskôr však Kari Traa svoju kolekciu rozšírila aj o spodné prádlo, funkčné prádlo až po vrchné časti oblečenia. Odvodená značka podľa mena bývalej akrobatickej lyžiarky sa vyznačuje svojou farebnosťou a rôznorodosťou, vyniká funkčnosťou a ženskosťou. Majiteľka značky si za ústredný motív odevov vybrala nórsku národnú kultúru a konkrétnejšie jej ľudové motívy. Oblečenie je určené pre všetky ženy každého veku, aby im vyhovela pri každom type činnosti. Jej oblečenie je vyrábané z top materiálov. Vyniká hlavne funkčné prádlo vyrábané z ovčej vlny merino, kvôli nej prináša ženám príjemný pocit na dotyk a poctivo spĺňa svoju funkciu.

Značka tejto úspešnej akrobatickej lyžiarky je považovaná za najrýchlejšie sa rozrastajúcu značku športového oblečenia pre ženy v Európe. Dnes je nórska móda distribuovaná už do 12. európskych krajín vrátane Slovenska. Jednou z priorít tejto spoločnosti je motivovať mladé ženy športovať a bojovať za svoje sny.

Na Slovensku spomedzi športovkýň prepožičala svoju tvár značke Kari Traa lyžiarka a veľká bojovníčka Veronika Velez Zuzulová.