Na našich stránkach používame k poskytovaniu služieb, personalizácii a spravovaniu obsahu súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím

Softshell

Kombinácia schopností fleece a shell oblečenia je Softshell. Toto oblečenie je mäkké a teplé na vnútornej strane a hladké a pružné na vonkajšej strane. Medzi týmito dvoma vrstvami je membrána, ktorá robí látku Softshell 100% vetruvzdornou. Dobre sa hodí ako alternatíva k shell oblečeniu.

Perie

Perie je veľmi ľahké, môže byť stlačené do veľmi malého objemu, dýcha a je pohodlné. Naše páperové bundy sú vyrobené z peria najvyššej kvality. Rozhodli sme sa používať výplň s objemom 650 cuin (EU standard) a pomer 90/10 pre väčšinu našich výrobkov. To nám umožňuje ponúkať vysokú kvalitu za rozumnú cenu.

Bavlna / Polyester

Skôr než boli vynájdené moderné shell bundy, bola bavlna hlavným materiálom pre bundy na použitie v horách. Bavlna je pohodlný, odolný a vetruvzdorný materiál. Kombinácia bavlny a polyesterových vlákien navyše zlepšuje odolnosť vo vzťahu k hmotnosti. Odevy vyrobené z tohto materiálu dýchajú a nenavodzujú pocit vlhkosti pri vysokej úrovni aktivity. Odevy z bavlny/polyesteru sú stále populárne, pretože sú pohodlné, vhodné na pešie výlety v dobrom počasí alebo počas suchých zimných dní.

Fleece

Fleece má oboje – dobré izolačné vlastnosti a dobre odvádza vlhkosť. Je vhodný ako izolačná stredná vrstva ako pri aktivitách tak i keď odpočívate. Odevy z fleecu majú nízku hmotnosť a veľmi rýchlo schnú.

Merino vlna a jej hlavné prednosti

Prírodný termostat

Teplo keď ho potrebujete. Vlna Merino dokáže zahrievať aj ochladzovať ľudské telo. Má vynikajúcu schopnosť odvádzať vlhkosť od tela v skupenstve pary. Syntetické tkaniny odvádzajú pot až po skvapalnení a preto môžu chladiť.

Vysoká priedušnosť

Každé vlákno vlny merino dýcha cez svoju vnútornú štruktúru. Na rozdiel od syntetických vláken, ktorých priedušnosť je určená množstvom medzier v látke. Preto husto pletené tričko z umelých vlákien nedýcha (ako igelit). Naopak husto tkaná vlnená látka je stále výborne priedušná.

Žiadny zápach

Vlna nie je vhodné prostredie pre život baktérií. Nezapácha ani po opakovanom, mnohonásobnom prepotení.

Hreje aj keď je vlhká

Dokáže absorbovať vlhkosť až do 35 % svojho objemu a hmotnosti bez toho aby to človek pocítil. Povrch vlny je vodoodpudivý.

Neškriabe

Vlas vlny merino má hrúbku 15 až 25 mikrometrov. Väčšina ľudí začína cítiť škriabanie vlákien silnejších ako 28 mikrometrov. Tenšie vlákna neškriabu, pretože sa pri kontakte s pokožkou ohýbajú.

Vysoká UV ochrana

Prirodzenou vlastnosťou vlny je eliminácia účinkov UV žiarenia.